Telefon: +90 232 260 1001 Email: myo [at]idu.edu.tr

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan edilen 11 Kasım tarihinde üniversitemizin yeni kampüs alanını ağaçlandırmak için “Fidan Dikme Etkinliği” gerçekleştirdik. (11.10.2019).

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan edilen 11 Kasım tarihinde üniversitemizin yeni kampüs alanını ağaçlandırmak için “Fidan Dikme Etkinliği” gerçekleştirdik.

Rektörümüz Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper’in himayesinde Orman Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla “Geleceğe Nefes” olmak için yüzlerce fidanı toprakla buluşturduk.

Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşların yoğun taleplerine karşılık vermek ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Geleceğe Nefes" seferberliği çerçevesinde 11 Kasım saat 11.11'de 11 milyon fidan kampanyasına İzmir Demokrasi Üniversitesi olarak biz de katkıda bulunduk. Üniversitemizin Uzundere’de yer alan yeni yerleşke alanında Meslek Yüksek Okulu Park ve Bahçe Bitkileri Bölümü öğrencileri, Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyeleri ile birlikte fidanlarımız diktik. Uzun ömürlü olması dileğiyle…